ابتدا باید page template  مورد نظرمان را ایجاد کنیم برای این کار به مسیر زیر می رویم

Control Panel>Page Templates>Add

 بعد از ایجاد کردن قالب مورد نظر در صفحه ی ویرایش آن بر روی گزینه open page template  کلیک می کنیم، صفحه ای را به ما نشان می دهد که ما می توانیم در آن پرتلتها ی مورد نظرمان را با طرح شخصی و پیکر بندی شخصی مورد نظر مان ایجاد کنیم و آن را ذخیره  کنیم.

این قالب در پایگاه دادهای پرتال در جدول layoutprototype ذخیره می شود.

برای سفارشی کردن صفحات عمومی و شخصی کاربران در موقع ایجاد شدن کاربرکلاس ServicePreAction  فراخوانی می شود که ما می توانیم با override  کردن این کلاس صفحات شخصی و عمومی کاربرمان را سفارش کنیم.

کلاس ServicePreAction دارای دو متد به نامهای addDefaultUserPrivateLayoutByProperties و addDefaultUserPublicLayoutByProperties است که ما می توانیم از این دو متد برای سفارشی سازی استفاده کنیم.

نحوه کار این دو متد به این شکل است که ابتدا یک شیء layout  برای صفحات شخصی و عمومی کاربر مورد نظر می سازد. سپس تنظیماتی به این شیء می دهد که ازآن  برای نمایش دادن پرتلها در طرح و قالب مشخصی استفاده می کند.

ما با استفاده از شیء layoutprototype  یک layout  جدید می سازیم با تنظیمات قالبی که قبلا در page template  ساختیم. سپس layoutای که خود متد ساخته بود را بروزرسانی می کنیم و تنظیمات آن را با تنظیمات layout  جدید عوض می کنیم که این کار سبب می شود layout ای که خود متد ایجاد کرده بود با تنظیمات و قالب و طرح page templateای که ساخته بودیم عوض شود و صفحات شخصی و عمومی کاربر مورد نظر با تنظیمات page template شکل بگیرد.

قطعه کد زیر در این مورد به ما کمک می کنند:

 

قطعه کد خط کشیده شده بالا به این منظور ایجاد  شده که تنظیمات layout  ایجاد شده پیش فرض با تنظیمات جدید معاوضه کند.

نظرات کاربران

  • arezo گفت:

    سلام. خسته نباشید.ممنون از آموزشتون. ببخشید امکانش هست که درباره ی plugin thems و فایل های .war و همچنین data base هم آموزشی داشته باشین؟؟؟
    باتشکر فرواوان

  • ارسال نظر

    نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

بالا